Изгледала како „грдото пајче“, а денес е една од најубавите водителки во Серија А (ФОТО)

Згодната водителка Дилета Леота во последните години е во центар на внимание во Италија, но и светот затоа што со својата убавина и шарм ги освојува фудбалерите, а така и навивачите кои целосно полудеа по неа.

Сепак, не толку одамна, нејзината кариера, баш како и нејзиниот изглед беа целосно поинакви од тоа што може да се види денес.

Дилета од девојче сака слава, па вредно почнала да работи како прогнозерка на време, па потоа се појавија нејзини разголени фотографии, а на крај стана водителка на Серија А.

Оваа прекрасна водителка често ги чести фановите со провокативни фотографии, кои од ден во ден ги гледаат милиони луѓе, а интересно е тоа што во минатото изгледала многу полошо, а таа фотографија се појави во јавност.