Изразот на лицето на Роналдо доволно покажува што мисли за играта на неговите соиграчи (Фото)

Манчестер јунајтед на отворањето на новата сезона во Премиерлигата загуби со 1-2 од Брајтон, а Кристијано Роналдо го почна мечот од клупата за резервни фудбалери.

Роналдо влезе во игра во 53. минута на местото на Фред, а претходно беше фотографиран додека правеше чудни гримаси на клупата.

На социјалните мрежи се појави фотографија од неговата реакција, па навивачите сметаат дека изразот на неговото лице доволно покажува што мисли за играта на неговите соиграчи.