Изречен притвор за 105 осомничени за убиството на грчкиот навивач


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Грчките власти им изрекоа казни на 105 уапсени лица кои се осомничени за убиството на 29-годишниот грчки навивач Михалис Кацурис.

Притворот за последните 33 обвинети беа изречени вчера, откако ја признаа вината, со што заврши истражната постапка.

На списокот на обвинети беше додаден уште еден Хрват, кој бил уапсен при обид да ја премине грчката граница со автобус до дестинација во Албанија.

Според полицискиот извештај, тој е брат на еден од уапсените и доби притвор.