Јани Атанасов потпиша за Краковија од Полска!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот репрезентативец Јани Атанасов потпиша договор со полска Краковија на три ипол години.

Атанасов си замина од Хајдук Сплит пред да му заврши договорот, а трансферот во Краковија чини 300.000 евра.

Младиот фудбалер претходно играше за Академија Пандев, Бурсаспор и Хајдук.