Јирген Клоп е задоволен: Големото засилување конечно има право за настап


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Фудбалерот на репрезентацијата на Србија Марко Грујиќ доби одлична вест.

Оваа вест е одлична и за навивачите на Ливерпул, поради тоа што Марко Грујиќ денеска ја доби потребната документација за настап во Ливерпул во сите натпреварувања за наредната сезона, што всушност беше најголем проблем кога млад фудбалер доаѓа од држава каква што е Србија.

На Грујиќ конечно се исполни желбата, и непречено може да настапува за клубот кој го сака од детството.