Јокиќ го „разбуди“ Денвер за триумф над Детроит (Видео)


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Српскиот кошаркар Никола Јокиќ заедно со Денвер нагетс конечно ја прекинаа серијата од порази против Денвер и обезбедија место во плејофот.

Србинот одигра одличен меч и постигна 30 поени, 10 скокови и девет асистенции, а тоа му беше доволно на Денвер да слави со 119-110.

Останати резултати:

Бруклин – Сакраменто 96 – 101

Торонто – Оклахома 128 – 111

Милвоки – Индијана 123 – 139

Феникс – Орландо 116 – 113