Јокиќ ја оправда МВП-титулата и во кафеана (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Српскиот кошаркар Никола Јокиќ реши да игра на Олимписките игри (ОИ) во Париз, а во меѓувреме реши да се опушти.

Јокиќ се врати во Сомбор каде ужива по напорната сезона во НБА-лигата, а на социјалните мрежи се појави видео на кое може да се забележат неговите танцувачки способности.