Јокиќ се збогуваше со Балашевиќ: Не стигнав да му се заблагодарам…

Српскиот кошаркар Никола Јокиќ на својот 26. роденден одигра одличен меч, а неодамна беше избран во првата петорка на Олстар дуелот, но на теренот излезе со измешани чувства поради Ѓорѓе Балашевиќ.

Јокиќ призна дека бил изненаден од веста дека Балашевиќ го напушти овој свет.

„Голем фан сум на ликот и делото на Балашевиќ, ми беа измешани чувствата. Не можев да го запознаам лично и да му помогнам што ми помогна да ја измамам мојата девојка за да ми биде жена. Жал ми е поради тоа, ова е голема загуба за сите нас кои го сакавме“, кажа Јокиќ.