Јунајтед разочара против Њукасл, Челси слави, два гола за Маунт и Кепа блесна на голот! (Видео)


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Астон вила на домашен терен беше совлада со 0-2 од Челси, а неверојатен на голот беше Кепа Аризбалага, кој запиша неколку неверојатни интервенции, додека Манчестер јунајтед одигра реми против Њукасл (0-0).

Уште на самиот старт Челси постигна гол за водство, иако играше многу лошо, откако Мингс направи грешка и истата ја искористи Мејсон Маунт.

Англискиот репрезентативец постигна и втор гол на натпреварот, и тоа од слободен удар кога го матираше Мартинез.

Натпревар без голови, но со многу шанси одиграа Манчестер јунајтед и Њукасл, па така Челси успеа да го скокне ривалот од „Олд Трафорд“.