Јувентус не заврши со засилувања: Двајца напаѓачи во Торино?


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


Екипата на Јувентус во наредната сезона повторно ќе биде прв фаворит за освојување на титулата шампион на Италија.

После тоа што своите редови ги засилија со Миралем Пјаниќ и Дани Алвеш, офанзивниот дел од тимот дојде на ред, а Старата дама планира навистина големи засилувања.

Се работи за напаѓачите на Арсен ал и Марсеј Алексис Санчез и Мичу Батшуаи, за кои Бјанконерите наводно спремиле понуда. Јуве остана без Алваро Мората, кој се врати во Реал.

Во раководството на Старата дама сметаат дека Батшуаи е иделна замена за него, а во Торино сакаат да ја доведат и чилеаската ѕвезда Алексис Санчез. Останува да се види дали италијанскиот шампион ќе успее да ги доведе овие фудбалери, а ако тоа се случи Јувентус и понатака ќе биде тешко запирлив.