Јувентус подготвува трансфер-бомба: Ѕвезда на Сити се сели во Торино?


Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал!↓↓↓Јувентус е заинтересиран за напаѓач на Манчестер сити, а во прилог на италијанскиот шампион му оди тоа што и фудбалерот сака да си замине од „Итихад“.

Бразилскиот репрезентативец, Габриел Жесус би можел летово да го напушти Манчестер сити и да се пресели во Јувентус.

„Рај Спорт“ пишува дека италијанскиот шампион се откажал од Енрико Кјеза од Фиорентина и сега ја сака „деветтката“ на Бразил.

Жесус не е задоволен во Сити, па сака да замине од клубот во кој главен во нападот е Серхио Агуеро.

Бразилецот на Копа Америка стана првиот фудбалер на натпреварувањето, кој во финалето беше стрелец, асистент, доби црвен картон и го крена трофејот.