Јувенутс потешко од очекувањата стигна до победа против Верона, Рамзи со деби погодок (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Екипата на Јувентус стигна до тешка победа на домашен терен против тоталниот аутсајдер на денешниот натпревар, Хелас Верона.

Избраниците на Маурисио Сари победија со 2:1 откако успеаја да комплетираат пресврт по почетното водство на Верона.

Резултатот го отвори Мигел Велосо во 21. минута, а израмнување донесе Арон Рамзи со деби погодокот во дресот на Јувентус. Конечниот резултат го постави Кристијано Роналдо со гол постигнат од белата точка.