Каков е овој офсајд? Хрватска не доби пенал поради милиметри (Видео)


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Хрватска остана без пенал во дуелот против Белгија во 15. минута, откако ВАР-технологијата ја поништи првичната одлука на судијата Ентони Тејлор.

Тејлор покажа на белата точка, но по прегледување на ВАР-снимката мораше да ја поништи одлуката затоа што Дејан Ловрен бил во офсајд неколку милиметри.