Каков гаф: Тотенхем му честита полуфинале на Ришарлисон (Фoто)


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Тотенхем се посрамоти на социјалните мрежи откако му честита полуфинале на Ришарлисон, иако Бразил загуби од Хрватска на пенали.

Тотенхем на профилот на Фејсбук објави фотографија од Ришарлисон и му честиташе пласман меѓу најдобрите четири, по што ја избриша објавата.