Канте по две години заигра за Франција и испиша историја на ЕП (Фото)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Францускиот репрезентативец Нголо Канте по пауза од две години го облече дресот на неговата селекција и веднаш се покажа како еден од најважните играчи на теренот.

Канте блескаше во дуелите против Австрија и Холандија, па притоа испиша историја откако стана прв фудбалер кој добил МВП-награда во првите две кола за својата репрезентација.