Кавадарци на нозе: Навивачите ги пречекаа фудбалерите на Тиквеш (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Тиквеш славеше со 2-1 против Воска Спорт во финалето на Купот на Македонија и тоа беше прв пехар во историјата на клубот од Кавадарци.

Овој успех донесе голема радост во градот, па жителите излегоа на улиците да ги пречекаат своите херои.