Ќе го исполни ли Берлускони ветувањето за проститутките?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Монца го изненади Јувентус во Торино, каде што славеше со 2-0, а сега сите се присетија на изјавата на поранешниот премиер и прв човек на клубот, Силвио Берлускони.

Берлускони реши да ги мотивира фудбалерите и им кажа дека ќе им донесе автобус со проститутки ако победат некој од гигантите, Милан, Интер или Јувентус во 2023 година.

„Веќе добив над 100 повици и сите бараат од мене да си го исполнам ветувањето“, открил Берлускони за италијанските медиуми.