Кошмар за Роналдо: 60.000 навивачи му скандираа „Меси, Меси“ (Видео)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Ал Итихад славеше во дербито против Ал Наср со 1-0, а португалскиот репрезентативец Кристијано Роналдо доби големи провокации од трибините.

Дури 60.000 навивачи на Ал Итихад му скандираа „Меси, Меси“, а Роналдо сигурно ќе сака да ја заборави оваа ноќ што е можно побрзо.