Кристијано Роналдо пишува историја!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Португалецот со двата гола против Унгарците влезе во аналиите на најдобрите селекции на Стариот континент.

Имено, со првиот гол на денешниот меч Кристијано Роналдо со златни букви го запиша своето име во историјата на ЕП.

Тој стана единствен играч кој беше стрелец на четири различни шампионати.