“Л’Екип” го “уби” Роналдо со оваа оцена!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Еве како натпреварот помеѓу Португалија и Полска го оцени францускиот весник “Л’Eкип”.

Португалија после пенал рулетот ја совлада Полска и обезбеди пласман во полуфиналето.

Споменатиот француски медиум додели оценки на сите играчи од тој натпревар, а интересно, мегаѕвездата на Реал Мадрид и репрезентацијата на Португалија Кристијано Роналдо доби најниска оцена.