Лазаров избра 20 ракометари за баражот со Фарски Острови


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Селекторот на ракометната репрезентација, Кире Лазаров го објави списокот со ракометари за баражот против Фарски Острови за пласман на Светското првенство (СП) во 2025 година.

Првиот натпревар меѓу екипите се игра на 8 мај со почеток од 20 часот, додека реваншот е закажан за 12 мај со почеток од 19 часот.