Леброн и Дејвис го „нокаутираа“ Дурант во НБА купот (Видео)


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Кошаркарите на Лос Анџелес Лејкерс беа подобри од Феникс санс со 106-103 во четвртфиналето на НБА-купот.

Леброн Џејмс постигна 31 поен и 11 асистенции, а одличен настап за Лејкерс имаше и Ентони Дејвис со 27 поени и 15 скокови, додека на спротивната страна Кевин Дурант постигна 31 поен.

Милвоки бакс беше подобар од Њујорк никс со 142-122 и се пласира во полуфиналето на НБА купот, а најефикасен на теренот беше Џулиус Рендал со 41 поен.