Леброн му се поклони на Јокиќ како никој досега: Ти си еден од најдобрите!


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денвер нагетс ќе ја почне одбраната на титулата против Лос Анџелес лејкерс во плејофот, а навивачите со нетрпение го очекуваат дуелот меѓу Никола Јокиќ и Леброн Џејмс.

Џејмс пред натпреварот имаше само пофални зборови за Јокиќ.

„Јокиќ прави сè на теренот. Најважно е тоа што го менува начинот на кој играчите размислуваат за сопствената игра. Кога си во состојба да ги инспирираш соиграчите, тоа е голема предност. Јокиќ е еден од најдобрите кошаркари во историјата, толку е едноставно“, кажа Џејмс.