Лестер го доведува еден од најдобрите напаѓачи некогаш во ПЛ?


Роналдо и со 39 години ја предводи Португалија! ↓↓↓


После што за Робин ван Перси интерес покажаа Вест Хем и Кристал Палас, сега и шампионот е во игра.

Шампионот на Премиер лигата има за цел да доведе уште еден напаѓач во своите редови, а наводно сега загризаа за холандскиот напаѓач, Робин ван Перси.

Ван Перси не е задоволен во Фенер со кој тим во минатата сезона не освои баш ништо.

Постигна 14 гоолови во сезоната, но неколку пати беше оставен на клупата за резерви после што го покажуваше во медиумите споменатото незадоволство.

Желба му е да се врати во Англија, спремен е дури и на намалување на платата, а во игра се веќе Кристал Палас и Вест Хем.

Лестер е последна екипа која се приклучи во нападите на Перси.

На кого давате најголеми шанси да го доведат овој фудбалер, еден од најдобрите напаѓачи во историјата на ПЛ?