Левандовски со магичен трик ги возбуди сите на „Камп Ноу“ (Видео)


Енрике лажеше? Шпанија го избра Мароко - 17 ден ↓↓↓Роберт Левандовски денеска беше промовиран на „Камп Ноу“ пред навивачите, откако пристигна во клубот од Баерн Минхен во трансфер вреден 45 милиони евра плус пет милиони евра во бонуси.

Левандовски се претстави пред публиката и кажа неколку зборови и на шпански јазик, а потоа следеше неговата магија.