Љубовен триаголник: Пике бил во врска и со атрактивна манекенка (Фото)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Љубовната сапуница меѓу Жерар Пике и пејачката Шакира продолжува и понатаму, а сега шпанскиот новинар Жорди Мартин открива детали од минатото на фудбалерот на Барселона.

Пике пред 10 години ја изневерил атрактивната пејачка со израелската манекенка и ангел на Викторија сикрет, Бар Рафаели.

„Добив потврда дека причина за нејзините посети е љубовник, односно Пике“, открива новинарот.

Рафаели сега има 37 години и три деца, но нејзиното тело сè уште е заводливо и доминира на социјалните мрежи, каде што објавува провокативни фотографии.