Лудница во соблекувалната на Монако: Ковач ја прекина прославата и имаше краток говор ?


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Фудбалерите на Монако синоќа на свој терен по пресврт (3-2) победија во француското дерби против ПСЖ.

ПСЖ во првото полувреме водеше со 2-0, со головите на Килијан Мбапе, но фудбалерите на Монако беа неверојатни во второто полувреме и на крајот победија со 3-2.

По мечот тие почнаа да слават во соблекувалната на Монако и можеше да се забележи колку им значи оваа победа.

Краток говор држеше и хрватскиот тренер Нико Ковач, кој порача дека се е можно кога се верува во тоа.

„Гледате што може да направите кога верувате во тоа…“, порача Ковач.