Лукаку го доби бројот кој го бараше, а Интер прати и скриена порака


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Ромелу Лукаку вчера стана нов играч на Интер.

Белгискиот напаѓач потпиша петгодишен договор со Нероаѕурите, а познато е и кој број ќе го носи.

Тоа е бројот девет, кој претходните пет години беше во сопственост на Мауро Икарди, кој е отпишан од клубот пред почетокот на сезоната.

Интер ја даде деветката на Лукаку, но прати и занимлива порака: