Мајката на Дончиќ ја отвори душата: Сакаат да го контролираат Лука, но јас не се предавам…


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Лука Дончиќ игра одлично во дресот на Словенија и Далас маверикс, а блесна посебно на последниот натпревар на Евробаскетот кога ѝ даде 47 поени на Франција.

Дончиќ има приватни проблеми во семејството, па поради тоа реши да ја тужи неговата мајка, која не сакаше да се откаже од неговиот личен бренд „Лука Дончиќ 7“.

Мирјам реши да даде изјава за медиумите во Словенија по целата бура која се крена, по што кажа дека постојат луѓе кои сакаат да го контролираат Дончиќ, додека таа се обидува да го заштити.

„Постојано има луѓе кои сакаат да го искористат мојот син. Секогаш ќе го штитам Лука и никогаш нема да се откажам од тоа“, кажа Мирјам.