Мајсторски потег на Јокиќ: Ѕвезда на Мајами не знаеше каде се наоѓа (Видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Кошаркарите на Денвер нагетс триумфираа против Мајами хит со 112-108, а одличен на паркетот беше српскиот играч Никола Јокиќ, кој постигна 27 поени, 12 скокови и осум асистенции.

Србинот постојано ги „малтретираше“ противничките кошаркари, а еден од нив нема да го памети по добро дуелот со Јокиќ.