Македонија доби нови дресови пред почетокот на квалификациите за ЕП (Фото)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Фудбалската федерација на Македонија (ФФМ) ги претстави новите дресови со кои ќе ги почне квалификациите за Европското првенство (ЕП).

Репрезентативците имаат три варијанти на располагање, а повторно дресот ќе го краси македонското сонце.

Една од промените е тоа што повеќе немаме жолта опција, туку воведени се црни и бели дресови, покрај основната, црвена варијанта.

Македонија првиот меч во квалификациите за ЕП го игра в четврток од 20 часот против Малта.