Манчестер Јунајтед не е заинтересиран за играчот на Реал Мадрид и ќе се насочи кон ангажман на..


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Еминентниот „Скај Спортс“ пренесува дека Манчестер Јунајтед сепак нема намера да го донесе Хамес Родригез од Реал Мадрид.

Иако во претходниот период се пишуваше дека и „ѓаволите“ се заинтересирани за фудбалерот кој речиси сигурно ќе си замине од клубот, сепак тоа нема да се случи.

Наместо по Хамес, Јунајтед ќе тргне по услугите на Џек Грилиш од редовите на Астон Вила кој исто така се поврзува со трансфер на „Олд Трафорд“.