„Марка“ пренесува, Манчестер Јунајтед ќе убедува ван де Бек да им се придружи нив пред Реал Мадрид

Од Манчестер Јунајтед се надевале дека ќе го убедат Дони ван де Бек да ја одбие евентуалната понуда од Реал Мадрид, за да се пресели во нивните редови.

„Марка“ пренесува дека „ѓаволите“ веќе започнале преговори со холандскиот интернационалец и се надевале дека ќе стигнат до догвор пред Реал Мадрид да се ослободи од двајца фудбалери кои се вишок во тимот.

„Кралевите“ ќе се обидат прво да се ослободат од Герет Бејл и Хамес Родригез, па дури потоа да тргнат по услугите на играчот од средниот ред, а Манчестер Јунајтед сака тоа да го искористи во своја корист и со брзи преговори да го убеди играчот да пристигне на „театарот на соништата“.