Маркус Рашфорд на „Стемфорд Бриџ“ го постигна голот на кариерата (Видео)


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


Напаѓачот на Манчестер Јунајтед, Маркус Рашфорд постигна два погодоци за својот тим на денешното гостување на „Стемфорд Бриџ“.

21 годишниот фудбалер го отвори резултатот од белата точка, а во 73. минута успеа да постигне вистинско ремек дело од слободен удар. Рашфорд од околу 30 метри упати вистинска бомба во горниот агол, а топовскиот удар немаше да го одбранат ни тројца голмани како Вили Кабаљеро.