Марсело ненамерно му скрши нога на противник, па се расплака (Видео)


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


На натпреварот меѓу Флуминенсе и Аргентинос јуниор во Копа Либертадорес се случи морничава повреда.

Лусијано Санчез беше изнесен со носилки од теренот, откако во 58. минута од мечот бразилскиот лев бек Марсело му ја скрши ногата.

Иако не беше намерно, сепак Марсело невнимателно го згазна противникот и поради тоа доби црвен картон.