Мартин Шкртел го исмејуваше Клоп, па е продаден на Фенербахче


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Долгогодишниот дефанзивец на Ливерпул, Мартин Шкртел направи крајно лош гест.

Фенербахче е на чекор од две големи засилувања. Членови на турскиот клуб во наредните неколку денови треба да ги ангажира Шкртел и Вил, а тоа го потврди и претседателот на клубот Азис Јулдирим.

„Трансферите на Вил и Шкртел се речиси завршени. Ги очекуваме во наредните денови“, рече Азис Јилдирим.

Денеска Словакот привлече внимание на јавноста со непромислениот гест на сметка на Јирген Клоп. Негов пријател Јирген Клоп го опиша со погрдно име, а Словакот одоговори со коментар во кој се исмејуваше поради пцовките на сметка на тренерот на Ливерпул.

Мартин Шкртел ќе биде продаден на Фенербахче за околу 7 милиони евра.