„Ме повика Клоп, Ливерпул сака да се вратам“


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Стивен Џерард тврди дека во Ливерпул сакаат да им се врати.

Играчот за врска на Лос Анџелес Галакси призна дека наскоро ќе ја заврши својата играчка кариера.

„Не е стопосто сигурно, но ова може да биде моја последна сезона како играч. Имав разговор со Клоп, Ливерпул сака да се вратам“, откри Џерард, и додаде:

“Големи се шансите да станам тренер. Ако можам да бирам, би сакал да бидам во Ливерпул или во англиската репрезентација“.