Мегваер синоќа доживеа понижување кое ќе го памети цел живот (Фото)


Го чекав ова! Аргентина на „мојата“ Холандија - 18 ден ↓↓↓Англија имаше очаен настап во Лигата на нации и испадна во Лига Б, откако не можеше да излезе на крај против Германија, Италија и Унгарија.

Мечот против Германија вчера се играше на „Вембли“, но Англичаните не можеа да стигнат до победа, иако имаа водство од 3-2 во финишот.

Навивачите на Англија не покажаа милост кон дефанзивецот на Манчестер јунајтед, Хари Мегваер, кој и синоќа беше мета на жестоки критики.

Овој дефанзивец уште на загревањето доби понижување какво што не можеше да замисли бидејќи навивачите не го сакаа во старниот состав на репрезентацијата.