Меси доби статус во природна големина (Видео)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓

Капитенот на фудбалската репрезентација на Аргентина, Лионел Меси кажа дека со триумфот на Мундијалот во Катар освоил сè што може во кариерата.

На церемонијата која беше одржана пред некој ден, Меси доби статус во природна големина во Фудбалскиот музеј на КОНМЕБОЛ.

Статуата ќе биде поставена покрај тие на легендарните Пеле и Диего Марадона.

„Беше вистинско време јужноамерикански тим повторно да стане светски шампион“, кажа Меси.