Меси: Најдобар клуб во светот е Реал Мадрид


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Лионел Меси кажа дека најдобар тим во моментов е Реал Мадрид, а тоа го покажуваат резултатите кои ги постигна шпанскиот шампион.

Меси призна дека најдобар клуб е Реал, иако му се допаѓа и Манчестер сити на Пеп Гвардиол, а тоа дефинитивно ќе ги разочара навивачите на Барселона.

„Доколку морам да изберам, тогаш ќе кажам дека најдобар тим е Реал Мадрид. Доколку судиме според резултатите, Реал е најдобар тим во моментов“, кажа Меси.