Металург во група Ц во ЛШ – Ла Риоха, Монпеље, Чеховски Медведи, Елверум и победникот од квалификациската група 1


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Македонскиот клуб Металург кој доби вајлд карта за ЛШ денес ги доби противниците во групната фаза.

Металург беше сместен во група Д каде ќе игра против шпанска Ла Риоха, француски Монпеље, руски Чеховски Медведи, норвешки Елверум и победникот од квалификацискта група 1.

Во квалификациската група 1 се наоѓаат Горење, Татран Прешов, Ред Бојс и Кокс.