Милевски ги избра фудбалерите за мечот против Гибралтар (Фото)


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓

Македонија денеска од 18 часот ќе се соочи против Гибралтар, а задачата на репрезентативците е јасна  – победа и ништо помалку од тоа.

Селекторот Благоја Милевски ги избра фудбалерите со кои ќе се соочи против Гибралтар, а направи четири промени во однос на составот кој излезе на терен пртоив Бугарија.

Натпреварот се игра од 18 часот во Гибралтар.