Митровиќ направи шоу во С. Арабија со Нејмар (Видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Српскиот напаѓач Александар Митровиќ се запиша во листата на стрелци во победата на Ал Хилал од 6-1 против Ал Ријад во шестото коло од првенството во Саудиска Арабија.

Митровиќ е втор стрелец во лигата со пет голови, веднаш зад Кристијано Роналдо кој има еден погодок повеќе.

По мечот беше весело во соблекувалната на Ал Хилал, а шоу направи Митровиќ.