Младиот напаѓач на Манчестер Јунајтед доведен до нервен слом


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Маркос Рашфорд е еден од најталентиратните напаѓачи во овај момент на Стариот континент. Фудбалерот на црвените ѓаволи имаше горко искуство со “машината на смртта”, а како тоа изгледаше погледнете на видео прилогот.