Моментот кога Роналдо го одби Тен Хаг за да влезе во игра против Тотенхем (Видео)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Кристијано Роналдо е главна тема во англиските медиуми поради неговиот потег во дербито против Тотенхем (2-0) затоа што одби да влезе во игра во завршницата.

Тренерот Ерик Тен Хаг сакаше да му даде мала минутажа на Португалецот, а тоа не му се допадна на Роналдо кој го напушти теренот пред крајот на дуелот.

На социјалните мрежи се појави видео од моментот кога Португалецот ја одби наредбата на Тен Хаг, по која беше исфрлен од првиот тим и тренираше со младинците.

Роналдо го пропушти и дуелот против Челси во Премиерлигата поради казна, а се враќа во следниот натпревар на Јунајтед против Шериф.