„Мозокот“ на Наполи се сели во Јувентус


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Наполи по пауза од 33 години го освои Скудетото, но потоа почнаа проблемите во калчолигашот и се очекува наскоро да замине тренерот Лучано Спалети, а со него и „мозокот“ кој го изгради моќниот тим, Кристијано Џунтоли.

Џунтоли ги воодушеви сите со ангажманот на Елиф Елмас, Виктор Осимен, Квича Кварацхелија и Ким Мин Јае.

„Газета дело Спорт“ објави дека Џунтоли ги договорил условите со Јувентус и се согласил да потпише петгодишен договор со плата од 1,5 милиони евра по сезона.

Јувентус ќе мора да плати отштета за Џунтоли бидејќи тој имаше договор на уште една година со Наполи.