Мудрик го чека долга суспензија?


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓Михајло Мудрик потпиша за Челси во јануарскиот преоден рок, иако за него долго време се бореше Арсенал, меѓутоа украинскиот фудбалер се соочува со сериозен проблем.

„Атлетик“ објави дека Мудрик се наоѓа во центар на скандал и би можел да паузира долго време поради спорно видео кое го истражува англискиот фудбалски сојуз.

Видеото е снимено во 2022 година, а Мудрик го објавил на неговиот профил на ТикТок, а во него кажува понижувачки зборови за луѓето со црна боја на кожата.