На Елмас му требаа само 27 минути за да даде гол (Видео)


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Македонскиот репрезентативец Елиф Елмас доби шанса во стартниот состав на Наполи и веднаш ја оправда довербата од тренерот Лучано Спалети.

Елмас во 27. минута доби топка на неколку метри пред голот на Лече, па немаше проблеми да ја затресе мрежата за водство од 1-0.