„На Надал му помина времето, не може да игра како во минатото…“


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Поранешниот тренер на сестрите Вилијамс, Рик Мачи кажа дека времето на Рафаел Надал е поминато.

Надал најави дека ќе се врати на теренот во јануари, односно се очекува негов настап на Австралијан опен.

„Како што старееш, така луѓето не се плашат од тебе затоа што знаат дека си ранлив. Нема толку голема разлика меѓу момците на врвот и тие позади нив. Помладите имаат поголеми шанси против Надал дури и на земјена подлога“, вели Мачи.