На никому не му е јасно што прават во Баерн: Неочекувано висока понуда за бекот на Брајтон


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Баерн Минхен ја загуби битката за потпишување на фантастичниот фудбалер на Ајакс, Сергхињо Дест.

Баварците не сакаа да издвојат нешто повеќе од 20 милиони евра за американскиот фудбалер кој заврши во Барселона, а управата на Баерн се сврте кон други опции.

И ги изненадија сите со својот избор. Хасан Салихамиџиќ и управата го комплетираат трансферот на 19-годишниот фудбалер на Брајтон, Тарик Лампти, но сите беа изненадени од сумата што ја понудија за овој фудбалер.

Скај Спорт тврди дека Баерн е подготвен да издвои дури 30 милиони евра за овој фудбалер, но на никому не му е јасно зошто се подготвени да понудат толку многу пари за Лампти, а не беа за Дест, кој има многу подобри натпревари во своите нозе.

Сепак, тие веројатно знаат што прават во Баерн, па нема да биде ни чудо ако овој фудбалер висок 164 сантиметри заврши во Минхен.